Aracınızda Trafik Setinin Önemi

Araçlar için hazırlanan “Trafik Setleri”, akıllı sürücülerin satın aldıkları ve her an karşılaşacakları acil durumlara karşı hazırlıklı olduklarını bilmelerini sağlar. Bu gibi durumlarda keşke benim aracımda da olsaydı gibi yakınmaları bir kenara bırakıp şimdi Trafik Seti hazırlıklarına başlayalım.

Hazırlıklar

Aracınızda bir Trafik Seti olması için birden fazla sebep vardır.

 • Trafik Seti içeriğindeki ürünler sizin acil durumlar da akıllı müdahaleler yapmanızı sağlar.
 • Aracınız arızalanması durumunda size hızlı bir şekilde yardım sağlar.
 • Trafik Setiniz aracınızda güvenli ve rahat şekilde şürüş yapmanızı sağlar.

Basit bir Trafik Seti mi? Yoksa Full donanımlı bir set mi?

Aracınızdaki bir trafik seti çok basit bir içeriğe: el feneri, reflektör, takoz, yada daha donanımlı: ilkyardım/sağlık çantası, acil durum battaniyesi, boyun korsesi, ve daha fazlasına sahip olabilir.

Siz trafik setinizi kendi ihtiyacınıza göre belirlerken, her Trafik Setinde olması gerekli ürünler:

 • Reflektör, gelen araçlara sizin aracınızın park halinde bekleme yaptığını işaret eder
 • El Feneri ve Yedek Piller
 • İlkyardım Çantası
 • Acil Durumlarda arayacağınız telefon listesi

Bu ürünleri minimum olarak düşünürsek, donanımlı bir Trafik Setinde:

 • Bir kutu antifriz
 • Bir litre su
 • Bir adet hava kompresötü
 • 2 kutu motor yağı
 • Büyük bir battaniye
 • Paketlenmiş gıdalar

Aracınız bozulduğunda ve bekleme yaparken reflektör diğer sürücüleri uyaracaktır. El Feneri, antifriz ve su, aracınızda ortaya çıkabilecek küçük motor sorunlarına, yardım gelene kadar yardımcı olacaktır.

Trafik Setinizin Kullanımı

Listedeki çoğu ürün aracınızdaki mekanik problemler içindir. Hararet yapan bir radyatörün acilen suya ihtiyacı vardır ve bir sonraki istasyona kadar size yardım eder. Soğuk hava şartlarında antifriz kullanmak durumunda kalacaksınız. Motor yağı tehlikeli seviyelere düşmüş bir araca 2 kutu yağ ilaç gibi gelecektir. Lastik şişirmek durumunda kaldığınız zaman hava kompresörünüze başvuracaksınız.

Trafik Setinizde ki ürünleri kullanmaya başlamadan önce ilk olarak bir adet reflekötü aracınızın önüne, diğerini de aracınız arkasına, diğer sürücüleri uyarabilecek bir mesafeyi göz önünde tutarak yerleştirmeniz (bu mesafe gece/gündüz ve hava şartlarına uygun olarak değişmektedir), onların bunu fark etmesine ve acil olarak hızlarını düşürerek size çarpmasını engellemelisiniz.

Kış Aylarında Trafik Setleriniz

Hava şartlarının araç sürüşünü zorlaştırdığı kış aylarında trafik setinizin çok önemli bir ürünüde araç zinciridir. Araç zinciri size kar ve buzlanma durumlarında sorunsuz bir sürüş sağlayacak, sizi zor durumlardan kurtaracaktır. Eğer bir çekme halatınız varsa aracınızı kaldığı yerden başka bir araca bağlayacağınız çekme halatınızla kurtaracaksınız. Eğer yoksa bir çekiciyi beklemek durumunda kalabilirsiniz.

Diğer Beklentiler

Eğer çok yoğun seyahat yapıyorsanız ve medikal ihtiyaçlarınız varsa, trafik setinize mutlaka bir ilkyardım çantası ekleyin. Özel olarak kullandığınız ürünlerin (insulin, alerji, tansiyon, kalp ve diğer ilaçlar) yedeklerini mutlaka ilkyardım çantanızda bulundurun. Kendinizi en kötü senaryo için hazırlamaktan kaçınmayın, maliyetleri neyse buna değecektir.

Şimdi Hemen Hazırlıklara Başlayın.

Ana Sayfa Ana Sayfa Kurumsal Urunler Fiyatlar iletisim Kullanici Girisi İlk Yardım Cantlari Ecza Dolapları Trafik Setleri İs Guvenligi ve İsci Sagligi Revir ve Saglık Birimi Is Guvenligi ve Isci Sagligi Revir ve Saglik Birimi Ilk Yardim Urunleri Ecza Dolapları Kurumsal Cozumler Yonetmelikler Urun Kayıt Musteri Hizmetleri Hakkimizda Bize Ulaşın Basın Odası Gizlilik Sözleşmesi